KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12689336
nr 1268 9336
Karl Dahlkvist
(1899-1971), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad Väddö 1950. Olja på pannå, 50x70 cm
Karl Reinhold Dahlqvist, svensk bildkonstnär född 1899, död 1971.
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
måndag 12 augusti 2019
kl 20:59:04
9/8 11:39:20
Karl Dahlkvist
Läs mer om Karl Dahlkvist